Včera byla při Diecézní pouti ke sv. Zdislavě slavnostně vrácena relikvie sv. Zdislavy do baziliky minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí. Pražský arcibiskup Stanislav Přibyl putoval do Jablonného pěšky s mnoha poutníky. V čele poutního procesí člen Orla nesl kříž s ostatkem sv. Zdislavy. Pouti se účastnili také členové organizace Skauti Evropy.
Na hlavní bohoslužbu, kterou sloužil v bazilice arcibiskup pražský Stanislav Přibyl, současný administrátor litoměřické diecéze, dorazilo několik set lidí včetně policistů, kteří se o nalezení cenné relikvie zasloužili. Po pouti byl cenný ostatek uložen na zabezpečeném místě a v budoucnu bude umístěn do veřejnosti přístupné tumby v kryptě chrámu.
Foto: Jana Chadimová, Jan Tauchman, Člověk a Víra
Katolické noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Katolické noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2202574896 / 2010 Děkujeme










