Mladí poutníci v Lisabonu protestují proti reportáži v České televizi

Skandální selhání České televize má ohlas už i u mladých českých poutníků v Lisabonu.
Více než 550 z nich podepsalo dopis určený řediteli zpravodajství České televize. V něm se ohrazují proti reportáži odvysílané 2. srpna v Událostech. Její nepravdivé a neprofesionální zpracováním nadzvedlo ze židlí nejen katolíky, kteří tuto událost prožívají přímo na místě, nebo u obrazovek Tv Noe .
Konzervativní noviny na tuto blamáž veřejnoprávní televize upozornily jako jediné médium už včera.
Mladí poutníci v dopise mj. upozorňují na to, že Česká televize o početné české výpravě v Lisabonu zatím vůbec neinformovala:
„Jsme tady v Lisabonu, velká skupina mladých věřících z České republiky, abychom se setkali s tisícovkami dalších mladých katolíků z celého světa. Společně se radovali, povzbudili se ve víře, vytvořili nová přátelství, ale také si odnesli nezapomenutelné vzpomínky na celý život. Je nás tu z ČR celkem 3177, a to není málo (například slovenských poutníků je tu jen něco přes jeden tisíc), jsme sedmá nejpočetnější delegace na SDM. Mnozí z nás jsme si na tuto cestu dlouhodobě spořili, ale také jsme se intenzivně podíleli na přípravě akcí v českém centru, kde každý den probíhá speciální program pro naše poutníky a doprovází nás tu 9 biskupů Čech, Moravy a Slezska. Taková událost se koná jednou za tři roky a svým rozsahem je zcela mimořádná,“ stojí v úvodu dopisu mladých, kteří se dále ohrazují proti celkovému vyznění reportáže a uvádějí některé věci na pravou míru.
https://www.cirkev.cz/dopis-rediteli-zpravodajstvi-ceske-televize-podepsalo-pres-550-mladych-z-cr-v-lisabonu_25934

Katolické noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Katolické noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!