Při mši svaté obětované za hasiče bylo oznámeno ustanovení nového kaplana hasičů

V úterý podvečer se konala v malostranském kostele sv. Mikuláše mše sv. ke cti sv. Floriána, patrona hasičů (a také kominíků). Za hojné účasti mužů a žen v modrých hasičských stejnokrojích celebroval mši sv. nový pražský arcibiskup Mons. Stanislav Přibyl, který v kázání ocenil obětavost hasičů, kteří často nasazují život pro své bližní. Přítomni byli jak profesionální, tak dobrovolní hasiči. Před bohoslužbou nastoupila čestná stráž se státní a hasičskou vlajkou. Liturgický obřad doprovodil katedrální sbor pod vedením dómského varhaníka Josefa Kšici. Zazněly Händelovy barokní skladby ve skvělé umělecké kvalitě.

Během této mše svaté bylo oznámeno ustanovení nového kaplana českých hasičů. Kaplanem hasičů se stal Mgr. Vojtěch Mátl, jáhen a dlouholetý vedoucí sekretariátu dvou pražských arcibiskupů. Sám byl obřadu přítomen jako jáhen. Přijal hodnost podplukovníka HZS ČR.

Poutní mše svaté se zúčastnili také zástupci Vězeňské služby ČR a Celní správy ČR. Duchovní služba funguje u armády, policie a vězeňské služby. Nově je zřízena tedy také u hasičů.

Foto: Lucie Horníková (ČaV), HZS, redakce

Katolické noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Katolické noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2202574896 / 2010 Děkujeme

100 Kč 200 Kč 500 Kč