Zabití dítěte nemůže být právem aneb 13. kapitola Apokalypsy

Třináctá kapitola knihy Zjevení vykresluje chmurný obraz totalitního světa, v němž satanský systém vykonává naprostou kontrolu nad všemi obyvateli země. To, co se minulý týden stalo ve Francii, bohužel nese znaky právě takové totality. Ve svém nejnovějším fejetonu pro polský portál Opoka o tom píše P. Dariusz Kowalczyk SJ, profesor teologie někdejší děkan teologické fakulty Papežské gregoriánské univerzity.

 

 

Francouzští levicoví liberálové se radostí objímali, když bylo schváleno, že potraty budou ústavním právem. „Francouzská hrdost, univerzální poselství,“ napsal prezident Macron. Nadšené hlasy se ozývaly i jinde, podotýká P. Kowalczyk SJ.

 

Pokrokový, či spíše progresivní, levicově-liberální, neomarxistický parní válec se valí v mnoha oblastech podle stejného vzorce. Nejprve volání po svobodě, toleranci, soucitu s údajně ukřivděnými. Toto volání se stává perfidní hrou na city, ideologickým vymýváním mozků, zejména u dětí a mladých lidí. Následuje fáze politického angažmá za změnu stávajícího práva. Tento zákon se stává stále vražednějším. Odpůrcům jsou zavírána ústa ve jménu obrany lidských práv, boje proti nenávisti atd. Nakonec tu máme liberálně-levicovou totalitu v bílých rukavičkách. Tento vzorec vidíme v otázce potratů. Od plačtivého argumentování, že potrat není dobrá věc, ale v některých případech je nutný, a proto by neměl být zakázán, jsme se dostali k prohlášení potratů za základní, ústavní lidské právo. A odpůrci potratů jsou obviňováni z nenávisti k ženám… Ma pravdu francouzský biskup Aupetit, když při pohledu na politické tlaky na zakotvení potratů v ústavě a zároveň odmítání záruky svobody svědomí pro zdravotníky, konstatuje: „Francie dosáhla dna. Stala se totalitním státem“

 

Ve Francii, stejně jako v mnoha dalších západních zemích, se potraty již dlouho široce prosazují a hnutí pro život jsou různě zaškatulkována. Člověku, který by veřejně řekl, že potrat je zabití lidské bytosti, hrozí stíhání podle různých paragrafů. Odpůrce potratů může být obviněn z „nenávistných projevů“ nebo z toho, že způsobil utrpení někomu, kdo potrat podstoupil. Zakotvení práva na potrat v ústavě tento propotratový despotismus jen posílí. Jste proti potratům? Pak ústavu nerespektujete, ale porušujete! Ve jménu práva na potrat je a bude ještě více omezována svoboda slova, svoboda přesvědčení a svědomí, stejně jako náboženská svoboda. Kněze, který bude kázat o špatnosti potratů, bude přece možné obvinit z nenávisti a porušování ústavního práva! Však ono o „horké“ soudy nebude nouze…..

 

Před očima se nám uskutečňuje 13. kapitola knihy Zjevení. Čteme v ní o drakovi neboli ďáblovi, který ve světě působí prostřednictvím dvou šelem, symbolizujících pozemskou moc: zkorumpované politiky, nepředstavitelně bohaté globalisty, média stejně pokrytecká jako mocná, zideologizovaný soudní systém… Situace je dramatická: země a její obyvatelé uctívají první šelmu. Každý dostává na pravou ruku nebo na čelo znamení a nikdo nesmí kupovat ani prodávat, kdo nemá toto znamení – jméno šelmy. Jde o uzavřený systém, v němž jsou finance, hospodářství, média, soudy i zdravotnictví v jedněch rukou. V takovém systému není k výkonu absolutní moci zapotřebí žádného fyzického násilí. A co hůř, většina je tak otupělá, že hrdě nosí znamení šelmy.

 

Budete-li proti potratům, takový systém vás vyplivne. Banky vám nedají půjčku, ba co víc, zablokují vám kartu. Prokuratura vás obviní a soudy budou deptat. Média se vám vysmějí, nebo na vás budou ukazovat jako na hrozbu pro společenský řád. Přeháním snad? Myslím, že ne! Neomarxistickým budovatelům nového světa a nového člověka jde o všechno. V poslední době hodně zrychlili. Že by ďáblu došla chladná trpělivost?

 

Zdroj: Opoka

 

Katolické noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Katolické noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!